- Top >
- 半导体 >
- 集成电路/集成电路 >
- Interfaces >
- Codec >
- PCM3168APAP(Texas Instruments)
产品属性
| Height | 1.2 mm |
| Interface | I2C, SPI, Serial |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Manufacturer Package Identifier | PAP(S-PQFP-64) |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of A/D Converters | 6 |
| Number of ADC Channels | 6 |
| Number of Analog Inputs | 6 |
| Number of Analog Outputs | 8 |
| Number of D/A Converters | 8 |
| Number of DAC Channels | 8 |
| Number of Pins | 64 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Power Consumption | 1.16 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resolution | 3 B |
| Sampling Rate | 192 ksps |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 107 dB |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 1 mm |
| Type | General Purpose |
| Weight | 258.207457 mg |
| Width | 10 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 100
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 4 | $11.499 |
| 5 - 9 | $8.63 |
| 10 - 29 | $7.966 |
| 30 - 49 | $7.522 |
| 50 - 59 | $7.434 |
| 60 - 99 | $7.412 |
| 100 - 199 | $7.367 |
| 200 - | $7.334 |




