MCP73831T-2ACI/OT
MICROCHIP
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st63742344
Date Code:21+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Projected EOL Date | 2034-11-03 |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | SOT-23 |
| Contact Plating | Tin |
| Country of Origin | Thailand |
| Drain to Source Resistance | 350 mΩ |
| Height | 1.45 mm |
| Introduction Date | 2005-11-03 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Charge Current | 500 mA |
| Max Input Voltage | 6 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Voltage | 4.5 V |
| Max Power Dissipation | 1.54 W |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 4.168 V |
| Min Supply Voltage | 3.75 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Input Voltage | 6 V |
| Number of Cells | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 5 |
| Output Current | 500 mA |
| Output Voltage | 4.2 V |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 4.534 V |
| Weight | 200.998119 mg |
| Width | 1.8034 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 14
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $1.297 |
| 10 - 49 | $0.981 |
| 50 - 99 | $0.572 |
| 100 - 499 | $0.521 |
| 500 - 999 | $0.487 |
| 1,000 - 1,999 | $0.48 |
| 2,000 - 3,999 | $0.475 |
| 4,000 - | $0.473 |




