NRS5040T4R7NMGK
TAIYO YUDEN
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-4
Management ID:st62271297
Date Code:2018+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Series | NR, S Type |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 3.1A |
| Current - Saturation (Isat) | 3.3A |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 28MHz |
| DC Resistance (DCR) | 37.7mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -25°C ~ 120°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.193"L x 0.193"W(4.90mm x 4.90mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.161" (4.10mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 65,804
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 19 | $0.898 |
| 20 - 49 | $0.62 |
| 50 - 99 | $0.44 |
| 100 - 299 | $0.381 |
| 300 - 499 | $0.341 |
| 500 - 999 | $0.333 |
| 1,000 - 3,999 | $0.327 |
| 4,000 - | $0.322 |




