UWZ1E471MCL1GS
NICHICON
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st62260631
Date Code:2011
文档
产品属性
| Capacitance | 470 µF |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Diameter | 10 mm |
| Dissipation Factor | 0.16 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.0076 mm |
| Lead Pitch | 4.5 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 1000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 300 mA |
| Ripple Current (AC) | 300 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 25 V |
| Voltage Rating | 25 V |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.





