- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- Z-15GM2-B(OMRON)
Z-15GM2-B
文档
产品属性
| Contact Current Rating | 15 A |
| Contact Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 17.45 mm |
| Differential Travel | 660.4 µm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Height | 25.5 mm |
| Housing Material | Resin |
| Introduction Date | 2010-11-22 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 15 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 14 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount, Panel |
| Operating Force | 2.35 N |
| Operating Position | 30.1752 mm |
| Overtravel | 4.0132 mm |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | IP00 |
| Sealable | IP00 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 39.4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 6
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $25.887 |
| 10 - 49 | $22.155 |
| 50 - 99 | $21.408 |
| 100 - 499 | $20.848 |
| 500 - 999 | $20.475 |
| 1,000 - 1,999 | $20.40 |
| 2,000 - 3,999 | $20.344 |
| 4,000 - | $20.316 |






