- Top >
- 机械零件 >
- 连接器/接口 >
- Shunts jumpers >
- XJ8A-0211(OMRON)
XJ8A-0211
文档
产品属性
| Color | Black |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Current Rating | 2 A |
| Depth | 4.4 mm |
| Height | 4.3942 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Polybutylene |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Voltage Rating | 300 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2
MOQ:2
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2 - 19 | $10.046 |
| 20 - 99 | $8.366 |
| 100 - 199 | $7.806 |
| 200 - 999 | $7.526 |
| 1,000 - 1,999 | $7.433 |
| 2,000 - 3,999 | $7.358 |
| 4,000 - 7,999 | $7.302 |
| 8,000 - | $7.274 |






