- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- VX-5-1A2(OMRON)
VX-5-1A2
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 10.3 mm |
| Differential Travel | 304.8 µm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 50 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw , Solder |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 250 mN |
| Operating Position | 14.7066 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.016 mm |
| Pretravel | 1.1938 mm |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 6.2 g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 10
MOQ:4
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 4 - 39 | $5.385 |
| 40 - 199 | $5.105 |
| 200 - 399 | $4.545 |
| 400 - 1,999 | $4.172 |
| 2,000 - 3,999 | $4.125 |
| 4,000 - 7,999 | $4.097 |
| 8,000 - 15,999 | $4.041 |
| 16,000 - | $4.013 |





