- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- V-155-1A6(OMRON)
V-155-1A6
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Actuator Material | Polyacetar, Resin, Stainless Steel |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 10 A |
| Depth | 10.3 mm |
| Differential Travel | 635 µm |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 15 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 50 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw , Solder , Through Hole |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 4.71 N |
| Operating Position | 20.701 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 762 µm |
| Pretravel | 1.6002 mm |
| Ratings | IP40 |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 83
MOQ:3
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3 - 29 | $6.792 |
| 30 - 149 | $6.046 |
| 150 - 299 | $5.486 |
| 300 - 1,499 | $5.113 |
| 1,500 - 2,999 | $5.038 |
| 3,000 - 5,999 | $4.982 |
| 6,000 - 11,999 | $4.963 |
| 12,000 - | $4.954 |





