- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- SS-01GL13-F(OMRON)
SS-01GL13-F
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | 100 |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold |
| Current Rating | 100 mA |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 30 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Position | 10.668 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.1938 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 7
MOQ:4
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 4 - 39 | $5.369 |
| 40 - 199 | $5.089 |
| 200 - 399 | $4.529 |
| 400 - 1,999 | $4.156 |
| 2,000 - 3,999 | $4.11 |
| 4,000 - 7,999 | $4.082 |
| 8,000 - 15,999 | $4.026 |
| 16,000 - | $3.998 |





