- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D3D-131(OMRON)
D3D-131
文档
产品属性
| Ambient Temperature Range High | 60 °C |
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | 125 |
| Color | White |
| Contact Current Rating | 1 A |
| Contact Material | Gold |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 500 mA |
| Electrical Life | 50 kcycles |
| Height | 31.35 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Cycles) | 300 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Mechanical Life | 300 kcycles |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Panel, Snap-In |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 2 N |
| Operating Position | 11.9888 mm |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP00, IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination | Connector |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Width | 15 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 106
MOQ:6
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 6 - 59 | $3.468 |
| 60 - 299 | $3.095 |
| 300 - 599 | $2.721 |
| 600 - 2,999 | $2.647 |
| 3,000 - 5,999 | $2.628 |
| 6,000 - 11,999 | $2.591 |
| 12,000 - 23,999 | $2.563 |
| 24,000 - | $2.553 |






