- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D2MQ-1L(OMRON)
D2MQ-1L
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Actuator Material | Plastic |
| Contact Current Rating | 500 mA |
| Contact Material | Silver |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 2.7 mm |
| Differential Travel | 685.8 µm |
| Electrical Life | 10 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 30 kcycles |
| Min Operating Temperature | -15 °C |
| Mount | Screw , Through Hole |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 590 mN |
| Operating Position | 6.7056 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 279.4 µm |
| Pretravel | 2.3876 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | No |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 299.994654 mg |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $20.092 |
| 10 - 49 | $16.359 |
| 50 - 99 | $15.613 |
| 100 - 499 | $15.053 |
| 500 - 999 | $14.679 |
| 1,000 - 1,999 | $14.605 |
| 2,000 - 3,999 | $14.549 |
| 4,000 - | $14.521 |





