- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D2F-01FL3-D(OMRON)
D2F-01FL3-D
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Actuator Material | Stainless Steel |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | 100 |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Depth | 5.8 mm |
| Differential Travel | 457.2 µm |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| Height | 5.95 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Cycles) | 100 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 740 mN |
| Operating Position | 8.509 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 508 µm |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 87
MOQ:3
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3 - 29 | $7.318 |
| 30 - 149 | $6.572 |
| 150 - 299 | $6.012 |
| 300 - 1,499 | $5.639 |
| 1,500 - 2,999 | $5.564 |
| 3,000 - 5,999 | $5.508 |
| 6,000 - 11,999 | $5.489 |
| 12,000 - | $5.48 |





