- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D2D-1001(OMRON)
D2D-1001
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Color | Black |
| Contact Current Rating | 16 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Resistance | 50 mΩ |
| Current Rating | 16 A |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Cycles) | 100 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 5.88 N |
| Operating Position | 12.7 mm |
| Overtravel | 2.286 mm |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination | Quick Connect |
| Throw Configuration | SP, SPST |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 5
MOQ:2
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2 - 19 | $14.995 |
| 20 - 99 | $14.062 |
| 100 - 199 | $13.315 |
| 200 - 999 | $12.755 |
| 1,000 - 1,999 | $12.476 |
| 2,000 - 3,999 | $12.382 |
| 4,000 - 7,999 | $12.308 |
| 8,000 - | $12.252 |





