产品属性
| Color | Natural |
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Connector Type | Socket |
| Contact Gender | Female |
| Contact Retention | Without |
| Contact Style | Socket |
| Current Rating | 12 A |
| Depth | 19.3 mm |
| Fastening Type | Latch |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Height | 14.25 mm |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Nylon |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Min Operating Temperature | -22 °C |
| Mount | Cable , Free Hanging |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 2 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 3.9624 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Sealable | No |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire Gauge (Max) | 26 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 16 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 8
MOQ:2
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2 - 19 | $14.825 |
| 20 - 99 | $13.892 |
| 100 - 199 | $13.146 |
| 200 - 999 | $12.586 |
| 1,000 - 1,999 | $12.306 |
| 2,000 - 3,999 | $12.213 |
| 4,000 - 7,999 | $12.138 |
| 8,000 - | $12.082 |






