MAX15070AAUT+T
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Gate Drivers |
| Manufacturer | MAXIM |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Channel Type | Single |
| Input Type | Inverting/Non-Inverting |
| Driven Configuration | Low Side |
| Voltage - Supply | 4V ~ 14V |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.8V/2V |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 3A/7A |
| Rise / Fall Time (Typ) | 6ns/4ns |
| Grade | Automotive |
| Number of Drivers | 1 |
| Product Overview | IC MOSFET DRVR TTL SOT23-6 |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | SOT-6 |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




