DAC8832ICRGYT
Texas Instruments
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st50152927
Date Code:10+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 DA converters DAC |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Reference Type | External |
| Output Type | Voltage - Unbuffered |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Settling Time | 1μs(Typ) |
| Number of D/A Converters | 1 |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5/±0.5 |
| Architecture | R-2R |
| Data Interface | SPI |
| Number of Bits | 16 |
| Product Overview | IC DAC 16BIT V-OUT 14VQFN |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Catalogue |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-VQFN(3.5x3.5) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




