BU9728AKV-E2
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | LQFP |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Display Type | LCD |
| Height | 1.4 mm |
| Interface | Serial |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Frequency | 36 kHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 400 mW |
| Max Supply Current | 250 µA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 48 |
| Number of Segments | 128 |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Output Current | 250 mA |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Width | 7 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




