ADIS16003CCCZ
ANALOG DEVICES
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st50142089
Date Code:12+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 传感器/传感器IC/传感器模块 Acceleration sensors |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Type | Digital |
| Output Type | SPI |
| Bandwidth | 1Hz ~ 2.25kHz |
| Acceleration Range | ±1.7g |
| Sensitivity (LSB/g) | 820 |
| Axis | X/Y |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Features | Adjustable Bandwidth W/Temperature Sensor |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 12-LGA(7.35x7.20) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




