AD7814ARTZ-500RL7
ANALOG DEVICES
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st50141478
Date Code:1210+
文档
产品属性
| Case/Package | SOT-23 |
| Height | 1.15 mm |
| Interface | SPI, Serial |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Nominal Supply Current | 400 µA |
| Number of Bits | 10 |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Pins | 6 |
| Operating Supply Current | 400 µA |
| Output Type | Digital |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resolution | 1.25 B |
| Sampling Rate | 2.5 ksps |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Width | 1.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.





