NXFT15XH103FA2B040
MURATA

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st50113932
Date Code:19
文档
产品属性
| Case/Package | 0402 |
| Introduction Date | 2010-02-22 |
| Lead Diameter | 300 µm |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 months ago) |
| LTB Date | 2025-03-31 |
| LTD Date | 2026-03-31 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 7.5 mW |
| REACH SVHC | Yes |
| Resistance | 10 kΩ |
| Tolerance | 1 % |
| Width | 1.2 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 18,000
MOQ:75
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 75 - 749 | $1.234 |
| 750 - 3,749 | $1.216 |
| 3,750 - 7,499 | $1.178 |
| 7,500 - 37,499 | $1.171 |
| 37,500 - 74,999 | $1.167 |
| 75,000 - 149,999 | $1.165 |
| 150,000 - 299,999 | $1.161 |
| 300,000 - | $1.16 |





