- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Tactile switches >
- SMT type >
- B3S1002P(OMRON)
产品属性
| Category | 开关/控制器 SMT type |
| Manufacturer | OMRON |
| Series | B3S |
| Circuit | SPST-NO |
| Switch Features | Off-Momentary |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 24VDC |
| Actuator Type | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Actuator Height from PCB (from pin) | 3.4 mm |
| Actuator direction | Top Actuated |
| Termination form | Smd (Smt) Tabs |
| Overview | 6 mm.00mm |
| Illumination | Not Illuminated |
| Operating load | 200 gf |
| Ingress Protection | Ip67 - Dust Tight, Waterproof |
| Features | Sealed - Fully Encapsulated |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 1,000
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - | $0.00 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




