- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0438.250WR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Composition | Thin Film |
| Current Rating | 250 mA |
| Depth | 850 µm |
| Fuse Current | 250 mA |
| Height | 502 µm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Dissipation | 138 mW |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 2.218 Ω |
| Terminal Material | Nickel |
| Voltage Rating | 63 V |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Width | 850 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 120,000
MOQ:3,000
SPQ:3,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3,000 - | $0.00 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





