- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0215002.MXP(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | Ceramic |
| Composition | Ceramic |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Nickel |
| Current | 2 A |
| Current Rating | 2 A |
| Diameter | 5 mm |
| Fuse Current | 2 A |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Holder , Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 2.5 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 56.6 mΩ |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Working Voltage | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 13,000
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - | $0.00 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




