- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Tactile switches >
- SMT type >
- SKRELGE010(ALPS ALPINE)
产品属性
| Actuator Length | 500 µm |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 50 mA |
| Depth | 3.55 mm |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 50 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Force | 2.16 N |
| Orientation | Right Angle |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Gull Wing |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 771
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $0.926 |
| 1,000 - 4,999 | $0.888 |
| 5,000 - 9,999 | $0.881 |
| 10,000 - 49,999 | $0.875 |
| 50,000 - 99,999 | $0.871 |
| 100,000 - | $0.87 |
| - | - |
| - | - |





