MAX1737EEI+
MAXIM

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
包装类型:stick/tube
Management ID:st50023824
Date Code:09
文档
产品属性
| Case/Package | QSOP |
| Contact Plating | Tin |
| Evaluation Kit | Yes |
| Height | 1.651 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Charge Current | 4 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 4 A |
| Max Output Voltage | 4.221 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 4.179 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Input Voltage | 28 V |
| Number of Cells | 4 |
| Number of Pins | 28 |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Output Current | 4 A |
| Output Voltage | 4.2 V |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Width | 3.99 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 57
MOQ:5
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 5 - 49 | $18.512 |
| 50 - 249 | $17.952 |
| 250 - 499 | $17.578 |
| 500 - 2,499 | $17.503 |
| 2,500 - 4,999 | $17.447 |
| 5,000 - 9,999 | $17.419 |
| 10,000 - | $17.394 |
| - | - |





