- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- SS-01GL-E(OMRON)
SS-01GL-E
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Actuator Material | Stainless Steel |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | 100 |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold |
| Current Rating | 100 mA |
| Depth | 6.4 mm |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Height | 6.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Cycles) | 200 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 30 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 80 mN |
| Operating Position | 8.763 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.1938 mm |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 38
MOQ:5
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 5 - 49 | $4.31 |
| 50 - 249 | $3.75 |
| 250 - 499 | $3.376 |
| 500 - 2,499 | $3.302 |
| 2,500 - 4,999 | $3.246 |
| 5,000 - 9,999 | $3.218 |
| 10,000 - 19,999 | $3.212 |
| 20,000 - | $3.208 |





