产品属性
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Brass |
| Contact Pitch | 2.54 mm |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Contact Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Current Rating | 2 A |
| Depth | 15.18 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 12.7 mm |
| Housing Color | Grey |
| Insulation Material | PBT |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 20 |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 300 V |
| Width | 8.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 4
MOQ:3
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3 - 29 | $7.104 |
| 30 - 149 | $6.357 |
| 150 - 299 | $5.798 |
| 300 - 1,499 | $5.424 |
| 1,500 - 2,999 | $5.35 |
| 3,000 - 5,999 | $5.294 |
| 6,000 - 11,999 | $5.275 |
| 12,000 - | $5.266 |






