- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D2SW-3L2H(OMRON)
D2SW-3L2H
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Actuator Material | Polyacetal, Stainless Steel |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 6.4 mm |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Height | 6.6 mm |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Life (Cycles) | 200 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 5 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount, Screw, Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 590 mN |
| Operating Position | 14.5034 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.016 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP50, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 2 g |
| Width | 6.4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 4
MOQ:3
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3 - 29 | $8.758 |
| 30 - 149 | $8.011 |
| 150 - 299 | $7.451 |
| 300 - 1,499 | $7.078 |
| 1,500 - 2,999 | $7.003 |
| 3,000 - 5,999 | $6.947 |
| 6,000 - 11,999 | $6.929 |
| 12,000 - | $6.919 |





