- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D2SW-3L1H(OMRON)
D2SW-3L1H
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Actuator Material | Stainless Steel |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 6.4 mm |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 5 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 590 mN |
| Operating Position | 8.763 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.016 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP50, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 2 g |
| Width | 6.4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2
MOQ:2
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2 - 19 | $10.046 |
| 20 - 99 | $8.366 |
| 100 - 199 | $7.806 |
| 200 - 999 | $7.526 |
| 1,000 - 1,999 | $7.433 |
| 2,000 - 3,999 | $7.358 |
| 4,000 - 7,999 | $7.302 |
| 8,000 - | $7.274 |





