- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D2MQ-1L-105(OMRON)
D2MQ-1L-105
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Actuator Material | Plastic |
| Contact Current Rating | 50 mA |
| Contact Material | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 2.7 mm |
| Differential Travel | 685.8 µm |
| Electrical Life | 10 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 50 mA |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 30 kcycles |
| Min Operating Temperature | -15 °C |
| Mount | Panel, Screw , Through Hole |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 590 mN |
| Operating Position | 6.7056 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 279.4 µm |
| Pretravel | 2.3876 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 300 mg |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 36
MOQ:4
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 4 - 39 | $5.13 |
| 40 - 199 | $4.85 |
| 200 - 399 | $4.29 |
| 400 - 1,999 | $3.917 |
| 2,000 - 3,999 | $3.87 |
| 4,000 - 7,999 | $3.842 |
| 8,000 - 15,999 | $3.786 |
| 16,000 - | $3.758 |





