产品属性
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Connector Type | Tab |
| Contact Current Rating | 15 A |
| Contact Gender | Male |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Retention | With |
| Current Rating | 15 A |
| Depth | 3.64 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Height | 3.96 mm |
| Insulation Diameter | 2.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 221 °C |
| Min Operating Temperature | -67 °C |
| Mount | Cable |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8538907040, 8538907040|8538907040|8538907040|8538907040|8538907040 |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Wire/Cable Gauge | 14 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
| Wire Gauge (Max) | 16 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 14 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $38.721 |
| 10 - 49 | $35.921 |
| 50 - 99 | $34.988 |
| 100 - 499 | $34.521 |
| 500 - 999 | $34.241 |
| 1,000 - 1,999 | $33.682 |
| 2,000 - 3,999 | $33.308 |
| 4,000 - | $33.234 |






