- Top >
- 机械零件 >
- 连接器/接口 >
- Rectangle connectors >
- Contacts >
- 50217-8100(MOLEX)
产品属性
| China RoHS | Compliant |
| Connector Type | Connector, PCB, Signal |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Country of Origin | JP |
| Current Rating | 2.5 A |
| Depth | 3.7 mm |
| Gender | Female |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Height | 4 mm |
| Max Current Rating | 5 A |
| Mount | Cable |
| Orientation | Straight |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 250 V |
| Wire/Cable Gauge | 18 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 18 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 24 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 44
MOQ:40
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 40 - 399 | $0.502 |
| 400 - 1,999 | $0.474 |
| 2,000 - 3,999 | $0.418 |
| 4,000 - 19,999 | $0.381 |
| 20,000 - 39,999 | $0.376 |
| 40,000 - 79,999 | $0.374 |
| 80,000 - 159,999 | $0.368 |
| 160,000 - | $0.365 |





