2-1473562-8
TE CONNECTIVITY

RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-2
Management ID:st49965742
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Connector, Plug, Tab |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Gender | Male |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Retention | Without |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 18.5 mm |
| ELV | Compliant |
| Fastening Type | Latch |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 18.4912 mm |
| Housing Color | Blue |
| Introduction Date | 2003-04-17 |
| Lead Pitch | 2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 6 days ago) |
| Mating Alignment | With |
| Mating Retention | With |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Cable, Free Hanging |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Terminals | 8 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| PCB Mount Retention | Without |
| Pitch | 2.0066 mm |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Sealable | No |
| Shielding | No |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 32 V |
| Width | 5.0292 mm |
| Wire/Cable Type | Discrete |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 4
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $80.912 |
| 10 - 49 | $78.112 |
| 50 - 99 | $77.179 |
| 100 - 499 | $76.713 |
| 500 - 999 | $76.433 |
| 1,000 - 1,999 | $75.873 |
| 2,000 - 3,999 | $75.593 |
| 4,000 - | $75.50 |




