- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D4E-1A20N(OMRON)
D4E-1A20N
OMRON

RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st49775394
Date Code:04
文档
产品属性
| Case/Package | 125 |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 5 A |
| Differential Travel | 101.6 µm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw |
| Operating Force | 11.77 N |
| Operating Position | 31.369 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 2.9972 mm |
| Pretravel | 1.524 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $324.443 |
| 10 - 49 | $321.642 |
| 50 - 99 | $320.708 |
| 100 - 499 | $320.241 |
| 500 - 999 | $319.774 |
| 1,000 - 1,999 | $319.401 |
| 2,000 - | $318.953 |
| - | - |





