GRM21BR71C475KE51L
MURATA
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-4
原产国:JP
Management ID:st49442887
Date Code:2016+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 电容器 Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 4.7 μF |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 4,425
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 3,999 | $0.014 |
| 4,000 - 4,999 | $0.011 |
| 5,000 - 9,999 | $0.01 |
| 10,000 - 19,999 | $0.01 |
| 20,000 - 29,999 | $0.009 |
| 30,000 - 39,999 | $0.009 |
| 40,000 - 9,999,999,999 | $0.009 |
| 10,000,000,000 - | $0.00 |




