- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- Diodes >
- Rectifier - Arrays >
- VB30200C-E3/8W(VISHAY)
VB30200C-E3/8W
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Average Rectified Current | 15 A |
| Case/Package | TO-263-3 |
| Contact Plating | Tin |
| Element Configuration | Common Cathode |
| Forward Current | 30 A |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 200 V |
| Max Reverse Leakage Current | 160 µA |
| Max Reverse Voltage (DC) | 200 V |
| Max Surge Current | 250 A |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 3 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 250 A |
| Peak Reverse Current | 160 µA |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8541100080, 8541100080|8541100080|8541100080|8541100080|8541100080 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




