SLF10145T-101M1R0-PF
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | SLF |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 1.1A |
| Current - Saturation (Isat) | 1A |
| Inductance | 100 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1kHz |
| DC Resistance (DCR) | 240mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.398"L x 0.398"W(10.10mm x 10.10mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.189" (4.80mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.





