- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Poly Switch >
- RXEF020(LITTELFUSE)
RXEF020
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | Radial |
| Hold Current | 200 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 40 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 4.4 Ω |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 1.83 Ω |
| Power Dissipation | 410 mW |
| Trip Current | 400 mA |
| Voltage Rating (DC) | 72 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




