NJM4556AM
JRC
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st49416184
Date Code:18+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | JRC |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Voltage - Input Offset | 500 μV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |
| Current - Input Bias | 50 nA |
| Current - Output / Channel | 70 mA |
| Current - Supply | 8 mA |
| Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 3 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-DMP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




