MPZ1608S221ATA00
TDK
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
包装类型:cut tape
Management ID:st49414439
Date Code:21+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 2.2 A |
| DC Resistance (DCR) | 50 mΩ |
| Height | 950 µm |
| Impedance | 220 Ω |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max DC Current | 2.2 A |
| Max Length | 1.75 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Width | 950 µm |
| Min Length | 1.45 mm |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Min Width | 650 µm |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 50 mΩ |
| RMS Current (Irms) | 2.2 A |
| Schedule B | 8504500000, 8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000 |
| Series Resistance | 50 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Width | 800 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




