MAX6673AXK+T
MAXIM
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st49411313
Date Code:20+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | SC |
| Interface | PWM |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Current | 150 µA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Supply Voltage (DC) | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Min Supply Voltage (DC) | 2.4 V |
| Nominal Supply Current | 70 µA |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Pins | 5 |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Output Type | Digital, PWM |
| Output Voltage | 5 V |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Termination | SMD/SMT |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




