MAX256ASA+T
MAXIM
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st49410734
Date Code:20+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | SOIC |
| Evaluation Kit | Yes |
| Fault Protection | Over Temperature |
| Features | UVLO |
| Interface | Logic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 1 A |
| Max Power Dissipation | 1.509 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 1.06 mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Current per Channel | 1 A |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 500 mΩ |
| Schedule B | 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Topology | Full-Bridge |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




