- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0251.500MRT1L(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CCC, CSA, QPL, TUV, UR |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | Axial |
| Current Rating | 500 mA |
| Diameter | 2.8 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Fuse Current | 500 mA |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 280.000001 mΩ |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,052
MOQ:115
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 115 - 459 | $0.64 |
| 460 - | $0.542 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





