- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0154002.DR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | PSE, UL |
| Body Material | Ceramic, Thermoplastic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Color | White |
| Current Rating | 2 A |
| Depth | 5.03 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Fuse Current | 2 A |
| Height | 3.81 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Dissipation | 125 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 62.5 mΩ |
| Terminal Material | Copper |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 5.03 mm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,533
MOQ:27
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 27 - 107 | $2.746 |
| 108 - 308 | $2.258 |
| 309 - 1,336 | $2.057 |
| 1,337 - 2,187 | $1.873 |
| 2,188 - | $1.787 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




