- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 046001.5UR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, PSE, UL |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Color | White |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 4.32 mm |
| Fuse Current | 1.5 A |
| Height | 3.048 mm |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 115.1 mΩ |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 108,300
MOQ:72
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 72 - 286 | $1.028 |
| 287 - 1,280 | $0.87 |
| 1,281 - 2,727 | $0.754 |
| 2,728 - | $0.717 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




