- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 36911600000(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | PSE, cULus |
| Case/Package | Radial |
| Current | 1.6 A |
| Current Rating | 1.6 A |
| Depth | 4 mm |
| Fuse Current | 1.6 A |
| Height | 8.001 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 18.8 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Power Dissipation | 600 mW |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 40 mΩ |
| Termination | Radial |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Width | 3.9878 mm |
| Working Voltage | 300 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,229
MOQ:239
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 239 - 952 | $0.308 |
| 953 - | $0.261 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




