DAC08EP
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 DA converters DAC |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Reference Type | External |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Voltage - Supply, Analog | ±4.5V ~ 18V |
| Voltage - Supply, Digital | 9V ~ 36V |
| Differential Output | Yes |
| Settling Time | 150μs |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Architecture | Multiplying Dac |
| Data Interface | Parallel |
| Number of Bits | 8 |
| Product Overview | IC DAC 8BIT A-OUT 16DIP |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | 16-PDIP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 104
MOQ:28
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 28 - 41 | $2.704 |
| 42 - | $2.012 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




