- Top >
- 机械零件 >
- 连接器/接口 >
- Rectangle connectors >
- Contacts >
- SPH-002T-P0.5L(JST)
产品属性
| Contact Material | Tin |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 2 A |
| Gender | Female |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Contacts | 1 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge (Max) | 28 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 24 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 38,501
MOQ:2,578
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2,578 - 10,288 | $0.029 |
| 10,289 - | $0.02 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




