PCK0J221MCO1GS
NICHICON

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st47350676
Date Code:18
文档
产品属性
| Capacitance | 220 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 10 mΩ |
| Height | 6 mm |
| Height - Seated (Max) | 5.9944 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 416 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 3.9 A |
| Ripple Current (AC) | 3.9 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 6.3 V |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,670
MOQ:50
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 50 - 499 | $1.851 |
| 500 - 2,499 | $1.795 |
| 2,500 - 4,999 | $1.758 |
| 5,000 - 24,999 | $1.75 |
| 25,000 - 49,999 | $1.745 |
| 50,000 - 99,999 | $1.741 |
| 100,000 - | $1.739 |
| - | - |





