- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 042901.5WRM(LITTELFUSE)
产品属性
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Composition | Thin Film |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 1.52 mm |
| Height | 1.143 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 62.5 mΩ |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Width | 1.524 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,270
MOQ:97
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 97 - 387 | $0.759 |
| 388 - 1,734 | $0.642 |
| 1,735 - | $0.556 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




